☰ menu

Przemyśl

Przemyśl - to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce położone u podnóża Karpat, szczycące się bogactwem ponad tysiąca zabytków, urzeka niezapomnianym pejzażem stromych uliczek, przytulonych do nich wiekowych budowli i wspinających się coraz wyżej wież starych kościołów.Przemyśl i jego okolice łączą walory wypoczynkowe, turystyczne i historyczne.

Przemyśl obfituje w wiele miejsc godnych odwiedzenia. Do najcenniejszych zabytków należą:

Wieża zegarowa
Wieża Zegarowa zbudowana w XVIII wieku w stylu późnego baroku jako dzwonnica planowanej ale nigdy nie wzniesionej nowej katedry greckokatolickiej. Przez 123 lata wieża była wykorzystywana przez strażaków jako strażnica ogniowa i punkt obserwacyjny. W jej wnętrzu mieści się ciekawa i unikalna ekspozycja Muzeum Dzwonów i Fajek, a z tarasu widokowego roztacza się piękna panorama przemyskiej starówki.

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, powstałe na początku XX wieku, to jedno z najstarszych i najbogatszych w zbiory tego typu instytucji w Polsce.

Muzeum Twierdzy Przemyśl
Ekspozycja z I wojny światowej prezentująca cenne przedmioty związane z Twierdzą Przemyśl stanowiąc doskonałą lekcją historii dla zwiedzających. W muzeum zgromadzone są zbiory pochodzące z terenu dawnej Twierdzy Przemyśl z okresu IXX i XX wieku.

Muzeum dzwonów i fajek
Powstałe we wrześniu 2001 roku Muzeum Dzwonów i Fajek mieści się w obrębie Starego Miasta, w późnobarokowej Wieży Zegarowej. Na pierwszym piętrze prezentowane są fajki ze zbiorów muzealnych.

Kopiec Tatarski
Jest to miejsce niezwykle urokliwe. Ze szczytu kopca przy dobrej widoczności rozciąga się imponujący widok na okolicę, aż po Ukrainę. Kopiec znajduje się blisko wewnętrznego pierścienia twierdzy Przemyśl – zabytku licznie odwiedzanego przez turystów. W pobliżu są tor narciarski, rynna snowboardowa i ścieżki rowerowe.

Stok Narciarski
Na miłośników sportów zimowych czeka stok narciarski z całorocznym zjazdem saneczkowym. Przemyski stok narciarski położony jest w bliskiej odległości od centrum miasta, na północno-zachodnim zboczu Góry Zniesienie i sąsiaduje bezpośrednio z zalesionym Parkiem Miejskim.

VMD Script logo